سال تولید،دانش بنیان و اشتغال آفرین

×

عبارت خود را درج و جهت جستجو "Enter"را بفشارید

معرفی و شرح وظایف داروخانه بیمارستان آیت اله بهاری:

داروخانه سرپایی بیمارستان آیت اله بهاری در دی ماه 1401 به بخش خصوص واگذار گردید.

موسس داروخانه : دکتر علیرضا پلارک

مسؤلین فنی داروخانه :دکتر علیرضا پلارک،دکتر نیلوفر اسدی،دکتر صبا نیک داد که در سه شیفت صبح و عصر و شب بر روند کار داروخانه نظارت دارند.

موقعیت مکانی داروخانه:

داروخانه در کنار درب ورودی بخش های بیمارستان قرار دارد که به صورت شبانه روزی جهت ارائه خدمات دارویی و بهداشتی و درمانی اداره می گردد.

داروخانه مجهز به  دو انبار دارویی می باشد: انبار داخلی و انبار مرکزی

انبار داخلی در نزدیک داروخانه تعبیه شده است تا اقلام مورد نیاز پر مصرف داروخانه  در مواقع بسته بودن انبار مرکزی تامین گردد.

شرح وظایف مسؤل فنی داروخانه:

مسؤل فنی  باید دکتر داروساز باشد و حضور ایشان در هر سه شیفت در داروخانه الزامی می باشد که وظیفه نظارت کامل و دقیق بر اجرای موارد فنی در مورد داروها از نظر تاریخ انقضا، نحوه نگهداری و چیدمان صحیح و در مورد نسخ  از نظر تاریخ اعتبار، خط خوردگی، تداخل دارویی، تأیید اینترنتی صحیح  و هم چنین نظارت بر نحوه عملکرد incharge را داراست و  آماده پاسخگویی به سؤالات دارویی بیماران و پرسنل بخش ها و پرسنل داروخانه می باشد.

شرح وظایف مسول داروخانه:

به طور کلی مسؤلیت امور اجرایی داروخانه بر عهده وی و در صورت نیاز جوابگوی مسؤلین زیر ربط در این زمینه می باشد.

بررسی آمار موجودی داروخانه و درخواست های ارسالی از سوی مسؤل انبار و سپس ارجاع درخواست تصحیح شده به معاونت غذا و دارو در جهت تهیه دارو و اقلام مصرفی مورد نیاز. به روز رسانی فارماکوپه دارویی بیمارستان بر اساس درخواست متخصصین محترم و سپس نظر سنجی در کمیته دارو و درمان. به روز کردن قیمت داروها و درصد تعهد سازمانهای بیمه گر به منظور کاهش کسورات دارویی. نظارت بر نحوه اجرای طرح تحول سلامت و تهیه به موقع و مورد نیاز داروهای مصوب در فارماکوپه دارویی بیمارستان و در نتیجه جلوگیری از خروج بیماران به خارج از بیمارستان به منظور تهیه دارو.

اطلاعات عمومی:

داروخانه بیمارستان با سازمانها و ارگان های مختلف بیمه گر قرارداد دارد و آماده  پاسخگویی به همشهریان عزیز به صورت شبانه روزی می باشد.

شماره تماس داروخانه:

08134511341

داخلی 130

طراحی سایت توسط پورتال سازمانی نیافام

سامانه ی گفتگوی آنلاین نیافام